Preskočiť na obsah

Tip na výlet – Terra Permonia

  • 18. apríla 2019

Ak vás v Zážitkovom centre vedy Aurelium zaujalo „kreslenie svetlom“ a chceli by ste si fosforescenciu vyskúšať aj počas sviatočných dní, odporúčame návštevu „fosforovne“ v Terra Permonii v Banskej Štiavnici.

Terra Permonia

Terra Permonia je inšpirovaná holandským know – how. Je tvorivou dielňou, miestom oddychu, zábavy, učenia a poznávania. V najatraktívnejšej časti sa deti učia hravou formou pracovať s rôznymi technickými zariadeniami, pília, orezávajú, farbia, režú, ohýbajú, vŕtajú, zvárajú a používajú rôzne materiály. Terra Permonia je jednoducho určená pre každého od 3 do 99 rokov.
Tento nový projekt sídli priamo v historickom centre Banskej Štiavnice. Stáva sa zaujímavou atrakciou pre rodiny s deťmi a školské zájazdy. Nie každý má dnes možnosť hrať sa so zariadeniami, ako sú profesionálne lupienkové píly, rezačky na polystyrén či bodové zváračky prispôsobené na mieru deťom a pod vedením skúsených inštruktorov. Všetko vyrobené v Terra Permonia sa stáva majetkom tvorcov – detí, a tak sa môžu zrodiť originálne darčeky pre blízkych, či obľúbené dekorácie do detských izieb nadlho pripomínajúce užitočne strávený čas v Banskej Štiavnici.

Vynálezovňa

Vynálezovňa je srdcom Terra Permonia. Svoj pôvod má v Holandsku a práve unikátne know – how ju robí jedinečnou a funkčnou. V tejto časti projektu návštevníci pracujú s rôznymi technickými zariadeniami, pília, orezávajú, farbia, režú, ohýbajú, vŕtajú, zvárajú a používajú rôzne materiály.

Mašinkáreň

Niekoľko rokov práce, stovky hodín budovania a na konci užasnuté pohľady detí. To je model vláčika, ktorý je súčasťou Terra Permonia. Niekoľko atraktívnych vláčikov osadených v krajine s tunelmi, domčekmi, postavičkami či inými väčšími či menšími detailami je pohladením duše pre deti, ale i dospelých. Špeciálne zvukové efekty či ozvučenie dopĺňajú atmosféru miesta, ktoré sa stáva vďačným objektom pre fotoaparáty či mobilné telefóny.

Fosforovňa

Zanechajte svoj tieň! Naša hravá miestnosť s fosforovou stenou vám umožní zabaviť sa so svojim tieňom. Stačí krátky okamih svetla v tme a poloha vášho tela zostane zobrazená na našej stene. Smejte sa, expertimentujte, robte fotky – jednoducho užite si našu mini atrakciu najlepšie, ako viete!

Viac info na:

http://terrapermonia.sk/

https://www.facebook.com/Terra-Permonia-121574037967222/