Preskočiť na obsah

Tip na výlet – Multium

  • 30. apríla 2019

Ak vás v Zážitkovom centre vedy Aurelium zaujala „nekonečná studňa“ a chceli by ste si podobné optické klamy obzrieť aj počas sviatočných dní, odporúčame návštevu „Galérie Multium“ v Bratislave.

GALÉRIA MULTIUM– PRIESTOR A ZRKADLÁ

Autora galérie inšpirovali k jej vzniku diela významných umelcov – výstava Mateja Kréna v SNG, či INFINITY MIRROR ROOM v New Yorku od japonskej umelkyne Yayoi Kusama.

Miestnosti do zrkadlami

Základným prvkom vytvárajúcim ilúziu nekonečna sú dve zrkadlá oproti sebe na protiľahlých stenách. Ak k nim pridáme ďalšie zrkadlá, napr. na strope a podlahe, tak sa dojem nekonečna rozšíri o ďalší rozmer. Takto sa možno hrať v trojrozmernom priestore so zrkadlami a vytvárať rôzne efekty a ilúzie nekonečna. Kombinácie zrkadiel vyvolávajú vždy iný dojem.

Pri výbere predmetu, ktorý sa odráža v zrkadlách, sa musí dbať na to, aby jeho zrkadlový obraz bol totožný s pôvodným. Predmety teda musia byť osovo alebo stredovo symetrické. V galérii Multium tak môže návštevník vidieť šesť rôznych priestorov, pričom každý z nich ponúka iný zážitok…
Viac info na: www.multium.sk