Preskočiť na obsah

Tip na výlet – Lesnícke a drevárske múzeum

  • 7. mája 2019

Ak vás v Zážitkovom centre vedy Aurelium zaujal „tajomný svet lesa“ a chceli by ste si podobné expozície počas sviatočných dní obzrieť aj inde, odporúčame návštevu Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene.

Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene je špecializovaným múzeom s celoslovenskou pôsobnosťou v oblasti múzejnej dokumentácie lesníctva a drevárstva a zároveň dokumentuje i vývoj prírody a spoločnosti vo zvolenskom regióne.

Poslaním múzea je zhromažďovať, vedecky spracovávať zbierkové predmety a ako súčasti kultúrneho dedičstva ich uchovávať a prezentovať, aby prispeli k poznaniu vývoja prírody a spoločnosti. Vo svojich fondoch z lesníctva, drevárstva, mykológie, histórie, archeológie, numizmatiky a národopisu má vyše 51 000 predmetov.

Je pokračovateľom Lesníckeho múzea v Bratislave, ktoré bolo súčasťou Zemědělského múzea (1927), a Mestského múzea vo Zvolene (1942). Od roku 1992 spája vo svojej činnosti poslanie oboch týchto historických a pamäťových inštitúcií. V roku 2008 sa múzeum stalo organizačnou súčasťou štátneho podniku LESY Slovenskej republiky.

„Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene“ okrem dlhodobých výstav (Hlas lesa, Drevo vždy živé, Rodina Ostrolúcka a Ľudovít Štúr), ponúka aj krátkodobé výstavy:

Vôňa školy (ne)dávnych čias (15. 4. 2019 – 30. 6. 2019) a Premeny dreva (6. 5 – 31. 5. 2019 ).

Viac info na: http://www.ldmzvolen.sk