Preskočiť na obsah

Prvky okolo nás

  • 18. augusta 2019

Chémia je všade okolo nás a má veľmi dôležitý význam v našom živote. Neoddeliteľne sa s ňou spája meno jedného svetoznámeho vedca – Dmitrija Ivanoviča Mendelejeva – tvorcu pôvodnej periodickej tabuľky prvkov. Tabuľka, ktorú asi nikomu netreba predstavovať, tento rok oslavuje 150. výročie svojho vzniku a práve pri tejto príležitosti sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019 uskutoční fotografická súťaž na tému „Prvky okolo nás“.

Chémia je všade okolo nás a má veľmi dôležitý význam v našom živote. Neoddeliteľne sa s ňou spája meno jedného svetoznámeho vedca – Dmitrija Ivanoviča Mendelejeva – tvorcu pôvodnej periodickej tabuľky prvkov. Tabuľka, ktorú asi nikomu netreba predstavovať, tento rok oslavuje 150. výročie svojho vzniku a práve pri tejto príležitosti sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019 uskutoční fotografická súťaž na tému „Prvky okolo nás“.

S chémiou sa neoddeliteľne spája meno svetoznámeho vedca Mendelejeva. Tento významný ruský chemik je tvorcom pôvodnej periodickej tabuľky prvkov, ktorá oslavuje 150. výročie svojho vzniku. A práve pri tejto príležitosti Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR vyhlásilo ako tému fotografickej súťaže „Prvky okolo nás“.

7. ročník súťaže a minuloročný experiment

V rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku sa v roku 2019 uskutoční 7. ročník fotografickej súťaže. Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku, vedecké bádanie a popularizáciu vedy a techniky na Slovensku.

V tohtoročnej téme „Prvky okolo nás“ môžu študenti, doktorandi a mladí ľudia do 30 rokov prezentovať využitie chemických prvkov a ich zlúčenín v každodennom živote  ako aj v predmetoch, ktoré sú pre nás potrebné. Ak radi fotíte a téma vás zaujala, zapojte sa do našej súťaže! Svoje práce môžete posielať do 4. 10. 2019, pravidlá či postup prihlásenia príspevku nájdete na stránke www.tyzdenvedy.sk v sekcii Fotografická súťaž.

Fotografická súťaž je tento rok vyhlásená v nasledovných kategóriách:

  1. Študenti stredných škôl
  2. Študenti vysokých škôl
  3. Doktorandi a mladí ľudia do 30 rokov

Celý článok nájdete na portáli VEDANADOSAH.sk.