Preskočiť na obsah

Prihlás svoj film na Camp 4Science

  • 15. januára 2020

Tvoríte filmy zamerané na popularizáciu vedy a techniky alebo vedecko-populárne dokumenty? Počuli ste už o Camp 4Science? Ide u unikátne podujatie pre začínajúcich ako aj skúsených filmárov, producentov a režisérov, kde budú môcť vybraní účastníci načerpať nové vedomosti z oblasti filmovej tvorby.

Tvoríte filmy zamerané na popularizáciu vedy a techniky alebo vedecko-populárne dokumenty? Počuli ste už o Camp 4Science? Ide u unikátne podujatie pre začínajúcich ako aj skúsených filmárov, producentov a režisérov, kde budú môcť vybraní účastníci načerpať nové vedomosti z oblasti filmovej tvorby.

Mentori z viacerých krajín sveta sa tak budú môcť vyjadriť a pomôcť vám práve s vašim filmovým projektom. Zároveň tak dostanete príležitosť nadviazať nové kontakty s ľuďmi „z brandže“, teda z oblasti filmového priemyslu ako aj vedy. „Účastníci sa v rámci Campu zamerajú na vytvorenie jedinečného príbehu, vizuálneho štýlu, filmových technik, tém, produkčných a distribučných stratégií.“ Celý workshop bude prebiehať 6 dní, pričom ubytovanie aj účasť na networkingových eventoch je bezplatná pre zástupcov každého z vybraných projektov. Celý program prebieha v angličtine.

Kto sa môže prihlásiť?

Šesťdňový workshop je venovaný producentom a režisérom, ktorí pracujú na svojich dokumentárnych projektoch vo fáze vývoja, výroby alebo postprodukcie. Vítaní sú účastníci so skúsenosťami s produkciou dokumentárnych filmov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o rôznych spôsoboch spracovania a prístupov k vede. Taktiež účastníci s vedeckou profiláciou alebo skúsenosťami s propagáciou a komunikáciou vedy širokej verejnosti, ktorí chcú zlepšiť svoje schopnosti na poli popularizácie vedy prostredníctvom dokumentárneho filmu.

Camp 4Science sa uskutoční počas 55. ročníku Mezinárodného festivalu populárno-vedeckých filmov Academia Film Olomouc (AFO 55) v období 28. 4. – 3. 5. 2020.

Svoj projekt môžete prihlásiť do 31. januára 2020!

Prihláška na Camp 4Science

Viac informácií o workshope nájdete na webe https://afo.cz/o-workshopu/

Aktuálny zoznam mentorov nájdete na webe v sekcii 4Science.