Preskočiť na obsah

Počítačové hry pre deti môžu byť náučné

  • 13. novembra 2020

Nekonečné hodiny strávené pri hraní počítačových hier nemusia byť stratou času. Existujú aj také hry, ktoré vznikajú vo vývojárskych teamoch spolu s akademikmi. Prinášame vám zábavné hry, kde si precvičíte matematiku, základy biológie, genetiky či chémie.

 

The order of operations  (ORDER OPS)

Táto inovatívna hra vyžaduje od študentov, aby zachránili sedem členov kráľovskej rodiny z väzenia. Musia však správne vypočítať kódy pri stavaní schodov vedúcich k ich tajným bunkám.

Bond Breaker

Postavte sa proti atómovej fyzike v bondovke Bond Breake. Táto logická hra je založená na skutočnej vede v nanorozmeroch. Túto hru začínate najmenším možným spôsobom – ako jediný protón. Dozviete sa, čo to znamená byť protónom, zažijete subatomárne sily a s trochou šťastia dosiahnete veľkosť molekuly. Keď vytvoríte a rozbijete molekulárne väzby, narazíte na skutočné sily a skutočnú fyziku.

 

POWER UP!

Zachyťte čistú energiu z vetra a slnka, aby ste vyrobili dostatok elektriny na prevádzku mesta. Pohybujte svojou veternou turbínou hore a dole, aby bola čo najsilnejšia a najrýchlejšia. Udržujte svoje solárne panely na jasnom slnečnom svetle a mimo dažďa. Uvidíme, či rozžiariš celé mesto. Vyhrajte platinovú cenu za čistú energiu!

 

 

PLAY OFFSET!  Keep Earth in balance!

Znížte hladinu oxidu uhličitého modernizáciou tovární, výsadbou stromov a prechodom z plynových na elektrické. Zabráňte úniku CO2 do atmosféry. Udržujte nízke teploty a úrovne emisií, aby ste prežili. Musíte vyrovnať všetky emisie CO2, aby sa Zem príliš neohriala. 

 

Tornado Simulator

Ako funguje ničivá sila tornáda uvidíte v tejto simulácii. Vytvorte si vlastné parametre pre tornádo a sledujte, aké škody môže tornádo napáchať.

 

Zdroj foto: Julia M Cameron / Pexels