Preskočiť na obsah

Tip na výlet – Pevnost poznání

  • 6. októbra 2016

Chystáte sa na výlet? V tom prípade vám odporúčame zaujímavé Interaktívne múzeum vedy Univerzity Palackého v Olomouci s názvom Pevnost poznání. Toto interaktívne múzeum sídli  v  architektonicky a historicky výnimočnej budove bývalého vojenského skladu z 19. storočia.

cebcy2ovPevnost poznání ponúka nielen interaktívne expozície, ktoré sa dotýkajú prírodných a humanitných vied, ale aj digitálne planetárium prostredníctvom ktorého je možné skúmať brehy vesmírneho oceánu. V ponuke unikátneho návštevného centra tiež figurujú vzdelávacie programy pre školy a pre širokú verejnosť. Pre svoju ojedinelú atmosféru, ktorá spája bohatú históriu s dynamickou súčasnosťou, je Pevnost poznání inšpiratívnym prostredím, kde sa budú odohrávať tradičné popularizačné podujatia Univerzity Palackého, a aj odborné konferencie.

Čo Vás čaká a neminie pri otvorení pevnosti

Chemické pokusy, safari a kurzy sebaobrany. Pri otvorení Pevnosti poznání sa v čase od 17. – 19. 04. 2015 rozhodne nudiť nebudete. Sprievodný program je pre verejnosť zdarma.

Expozície Pevnosti poznání

Veda v pevnostipovnost poznani1

Živá voda

Rozum v hrsti

Svetlo a tma

Vedecké dielne

Viac informácii o interaktívnom múzeu vedy sa dozviete na stránke Pevnost poznání.cz

Na Slovensku vám ponúkame možnosť navštíviť naše zážitkové centrum vedy Aurelium. Otváracie hodiny nájdete tu: http://aurelium.sk/otvaracie-hodiny/. V prípade skupín nad 10 osôb si svoju návštevu, prosím, dohodnite na aurelium@cvtisr.sk.