Preskočiť na obsah

Tip na výlet – Odhaľte tajomstvá vedy v iQLANDII

  • 23. januára 2017

Ak sa chystáte na výlet, radi by sme vás upozornili na zaujímavé centrum vedy  iQLANDIA, ktoré sa nachádza v Českej republike.  Ako evokuje jeho názov, má za cieľ podnietiť myslenie zábavnou formou. Science centrum iQLANDIA otvorilo svoje brány prvým návštevníkom 28. marca 2014. Hlavným lákadlom je humanoidný robot Thespian, prvý svojho druhu v Českej republike. Medzi ďalšie exponáty patrí napríklad Hviezdny kolotoč, termokamery, alebo Planetárium. Centrum vedy ponúka viac ako 400 interaktívnych exponátov, vrátane sprievodného lektorského programu. Centrum, ktoré prináša inteligentnú zábavu pre ľudí všetkých vekových kategórií z Čiech aj zahraničia, ponúka aj aktuálne novinky.

V iQLANDII môžete pomocou ôsmych stanovíšť objaviť svoj Talent!, môžete si prejsť kozmonautickým výcvikom, preskúmaťv Mars Rovery Červenú planétu, uvidieť pitvu mimozemšťana, vydať sa na cestu z vnútra planéty až do vzdialených galaxií. Môžete zažiť simuláciu zemetrasenia a víchricu, ale taktiež pochopíte, ako fungujú najrôznejšie veci, ktoré doma denne používate, ako napríklad kuchynské spotrebiče.

iQLANDIA_KOSMO_Svetelny-tunel_deti

Viac informácii o centre vedy iQLANDIA na stránke www.iqlandia.cz.

Na Slovensku vám ponúkame možnosť navštíviť naše zážitkové centrum vedy Aurelium. Otváracie hodiny nájdete tu: http://aurelium.sk/otvaracie-hodiny/. V prípade skupín nad 10 osôb si svoju návštevu, prosím, dohodnite na aurelium@cvtisr.sk.

Zdroj a foto: http://www.iqlandia.cz