Preskočiť na obsah

Nový model formule od Stuba Green Team

  • 4. septembra 2020

STUBA Green Team je jediným tímom na Slovensku, ktorý úspešne reprezentuje našu krajinu a univerzitu na súťaži Formula Student Electric. Funguje od roku 2009 a momentálne pozostáva zo 64 aktívnych členov, študentov prevažne Slovenskej technickej univerzity. Pravidelne sa zúčastňujeme pretekov v Európe a rôznych iných podujatí spojených s automobilizmom. Počas existencie tímu sa nám doteraz podarilo vyvinúť, navrhnúť a zostrojiť 7 elektrických formúl. Tohto roku máme za cieľ vytvoriť ďalší, úplne nový monopost.

STUBA Green Team je jediným tímom na Slovensku, ktorý úspešne reprezentuje našu krajinu a univerzitu na súťaži Formula Student Electric. Funguje od roku 2009 a momentálne pozostáva zo 64 aktívnych členov, študentov prevažne Slovenskej technickej univerzity. Pravidelne sa zúčastňujú pretekov v Európe a rôznych iných podujatí spojených s automobilizmom. Počas existencie tímu sa im doteraz podarilo vyvinúť, navrhnúť a zostrojiť 7 elektrických formúl.

 

Model SGT-FE 19

Výkon 120 kw

Hmotnosť 240 kg

Zrýchlenie 0-100 km/h : 3,1 sek

Tento model formule máme tú česť predstaviť vám v Aureliu. Dokonca si môžete vyskúšať, ako sa v takej elektrickej formuli sedí. Ďakujeme STUBA Green Team a želáme úspechy na súťažiach.