Preskočiť na obsah

Cesta k poznaniu vedie cez Aurelium

  • 11. marca 2019

Je všeobecne známe, že stredoškolákov a mládež celkovo je pomerne ťažké nadchnúť. A o to viac, ak to súvisí s učením a školou 🙂

Vyučovanie založené na memorovaní teoretických poznatkov učiteľom situáciu nijak neuľahčuje. Ak Vám však ako pedagógovi záleží na tom, aby Vaši študenti vnímali fyziku a ďalšie prírodné vedy ako atraktívne a dôležité prostriedky pre rozvoj spoločnosti, máme pre Vás riešenie.

Idea Zážitkového centra vedy Aurelium vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov.  Nadobúdanie vedomostí v duchu hesla Jána Amosa Komenského „Škola hrou“, kedy je vedecký poznatok alebo akékoľvek učivo skryté v zábavnom experimente. V ZCV Aurelium môžete využiť neformálne metódy vzdelávania pomocou experimentov na vyše 100 exponátoch zo 6 vedeckých oblastí. Našou snahou je, aby si každý z návštevníkov odniesol nové poznatky, zážitky a nové vedomosti. Príďte si so študentmi overiť rôzne fyzikálne zákonitosti a javy zážitkovou formou!

Otváracie hodiny ZCV Aurelium:

Pondelok Zatvorené
Utorok 9.00 – 13.00 hod.
Streda 9.00 – 13.00 hod., 15.00 – 17.00 hod.
Štvrtok 9.00 – 13.00 hod., 15.00 – 17.00 hod.
Piatok 9.00 – 13.00 hod.
Sobota 10.00 – 15.00 hod.
Nedeľa Zatvorené

Zaregistrujte sa so svojou triedou už teraz prostredníctvom REGISTRAČNÉHO FORMULÁRA

Špeciálna ponuka pre pedagógov

Ak ste u nás ešte neboli a chceli by ste vedieť, ako študentov Zážitkovým centrom vedy Aurelium najlepšie previesť, máme pre Vás špeciálnu ponuku. Pre všetkých pedagógov a pedagogičky teraz ponúkame možnosť bezplatnej exkurzie s osobitným výkladom. Naši vyškolení animátori Vám vysvetlia, na akom princípe exponáty fungujú. Pri ďalšej návšteve tak budete vedieť svojim študentom a študentkám poskytnúť netradičnú vyučovaciu hodinu prostredníctvom názorných ukážok. Príďte sa presvedčiť, že aj veda môže byť zábavná. V prípade záujmu o špeciálnu exkurziu pre pedagógov nás kontaktujte na aurelium@cvtisr.sk.