ZCV Aurelium je vhodné len pre mládež od 12 rokov. Pýtate sa prečo?

Zážitkové centrum vedy Aurelium je vzdelávacia inštitúcia s pridanou hodnotou. Táto pridaná hodnota spočíva najmä v tom, že vybrané vedecké poznatky sú ukryté v zábavnom experimente, ktorý umožňuje návštevníkom lepšie pochopiť mnohé fyzikálne javy či zákonitosti.

Centrum vedy používa neformálne metódy, vyvažuje prvky hry a vzdelávania. Idea centra vedy vychádza z názoru, že najlepšie sa každý učí pomocou vlastných skúseností a zážitkov. Práve preto sa snaží dať návštevníkom príležitosť všetko si vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Všetko je tak do značnej miery v rukách návštevníka.

Zážitkové centrum vedy Aurelium je určené pre mládež od 12 rokov, pretože exponáty vyžadujú základné znalosti fyziky, ktoré návštevníkom pomôžu pri želanom rozvoji vedomostí a správnom používaní exponátov.

Menšie deti považujú ZCV Aurelium skôr za ihrisko a nevedia plne využiť jeho potenciál. V spolupráci s portálom www.sdetmi.com vám preto ponúkame niekoľko možností, kam sa vybrať s menšími deťmi v Bratislave a okolí. Vybrať si môžete z aktivít súvisiacich so športom, zábavou, kultúrou, prírodou, zvieratkami, ako aj z  množstva ďalších aktivít.

Všetky tipy nájdete na adrese: http://www.sdetmi.com/podujatia/detail/27977/tipy-kam-s-detmi-v-bratislave-a-okoli/

Veríme, že si z ponuky vyberiete a vaši najmenší sa dobre zabavia.