Enter: Digitálne vzdelávanie

Ako prebiehalo predstavenie micro:bit v Aureliu? Prinášame vám fotoreport:

Digitalizácia je tu a Slovensko sa mení. Sme však na tieto zmeny pripravení? To, ako bude vyzerať naša krajina o 20 rokov, záleží predovšetkým na novej smart generácii digitálne zručných ľudí, ktorí vyťažia z technológií maximum v prospech seba aj celej spoločnosti. To, že deti sú naša budúcnosť, nie je len prázdna fráza. Keď budú pripravené oni, bude pripravené aj Slovensko.

„Digitálne technológie nám vedia významne uľahčiť život. Sú všade okolo nás a umožňujú nám pracovať s informáciami. Našou úlohou je naučiť deti s nimi pracovať zmysluplne, skúmať ich, objavovať, vyjadrovať myšlienky a tvoriť.“ Dušan Švalek, Slovak Telekom.

Čo je micro:bit?

Je to mikropočítač menší ako mobil. Ide o najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu a je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Dajú sa s ním vytvárať jednoduché hry, merať teplota, ovládať zvuk či svetelnosť iných zariadení. V roku 2016 ho vyvinula televízia BBC na podporu výučby programovania na hodinách informatiky vo Veľkej Británii. Až 90 % žiakov sa po projekte vyjadrilo, že naučiť sa programovať môže naozaj každý.

 

Projekt podporujú OZ Aj Ty v IT, ktoré motivuje a podporuje dievčatá a ženy na ceste do IT. Združenie búra rodové stereotypy, budujete ženskú komunitu a venuje sa vzdelávaniu dievčat od 8 rokov, stredoškoláčok, dospelých žien aj učiteľov.

Poslaním občianskeho združenia SPy (skratka „Slovak Python“) je podpora vývojárov a používateľov programovacieho jazyka Python. Rovnako aj podpora učiteľov a edukátorov informatiky. Podporujú a šíria používanie programovacieho jazyka Python a iných open source technológií a open source myšlienok.

Mikro:bit môžete naprogramovať tak, aby ste "hrali" na banány
Deti si už vedia sami naprogramovať vlastné technologické zariadenie
Enter mirco:bit. Príprava detí na digitálnu budúcnosť
Robotické autíčko si naprogramujte aj sami doma.

Zdroj:  https://enter.study/

Foto: Aurelium