Dajte svojim deťom viac. Dajte im vedomosti.

Súčasná hektická doba v nás rodičoch umocňuje túžbu vyplniť svojim ratolestiam voľný čas čo najúčelnejšie a najzábavnejšie. Nechceme aby sa len tak bezcieľne povaľovali nalepení na mobiloch, chceme aby niečo zažili, niečo čo ich obohatí, zaujme, najlepšie aj nadchne. Hľadáme na internete rôzne aktivity, podujatia, miesta kam sa dá ísť s dieťaťom, s rodičom alebo aj bez. A tak náhodou narazíme na Zážitkové centrum vedy Aurelium. Zaujme nás, že ide o „Zážitkové centrum“. Úžasné! Takéto niečo tu máme? Prečo sme o tom ešte nepočuli? Je to predsa ideálne miesto pre moje deti, niečo sa naučia a ešte sa aj dobre sa zabavia… paráda, ide sa!

Ale pozor milí rodičia! Uvedomte si rozdiel medzi slovom zážitok a zábava. Čo vlastne pre svoje deti chcete? Budete sa im venovať, budete im čítať informácie popisujúce exponáty a s nadšením vysvetľovať, ako daný exponát funguje a kde sa sním môžu stretnúť? Dokážete deti zaujať a chvíľu byť tiež dieťaťom? Alebo len čakáte, že deti si pochodia, vyskúšajú, veď tam majú animátorov a tí na ne dohliadnu? Veď tam majú aj „free wifi“, ak sa deťom zunujú exponáty, ľahnú do tulivakov a zahrajú sa trochu aj na tých mobiloch?

Tak ako je to milí rodičia, do ktorej skupiny patríte? 🙂

Sme zážitkové centrum vedy a s vašou aktívnou účasťou ukážeme vašim deťom mnohé oblasti vedy z uhla, ktoré určite oslovia aj vás. Sme interaktívne centrum, kde sa dá všetko čo poznáte, dobre, ale aj hmlisto vyskúšať, pochopiť  a vidieť súvislosti. Máte šancu deťom ukázať ako svet funguje a možno raz vaše deti nájdu spôsob ako môže fungovať lepšie. A práve preto sme centrum zážitkové a nie zábavné. Povyšujeme zábavu na poznanie a vlastnú skúsenosť. Priblížime vašej rodine kúsky z vedy, veda vás očarí, nadchne a ponúkne vám dokonalý zážitok.

Preto milí rodičia, ak to cítite tak ako my a máte jasno v tom čo je zážitok a čo zábava, ste u nás aj so svojou rodinou srdečne vítaní. Ak hľadáte len ako „zabiť čas“ nájdete rozhodne aj ďaleko lepšie centrá, kde sa dá s deťmi vyblázniť. K nám sa môžete kedykoľvek vrátiť, ak budete chcieť zažiť viac. 🙂

 

 

Autor: Peter Kmeť (ZCV Aurelium)

Foto: NCP VaT pri CVTI SR